menusearch
amirkhizplast.ir

3 تکنیک بالابردن بازدهی بازیافت PVC ,

۱۳۹۸/۴/۹ یکشنبه
(2)
(0)
3 تکنیک بالابردن بازدهی بازیافت PVC
3 تکنیک بالابردن بازدهی بازیافت PVC

امروزه ماده پلی وینیل کلرید یا به اصطلاح پی وی سی (pvc) سومین ماده پر تولید پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن در صنایع مختلف می‌باشد. یکی از کاربردهای pvc در صنعت برق و انرژی و تولید محصولاتی همچون سیم و کابل می‌باشد. اما هر محصولی عمر مفیدی دارد و در آخر باید امحا گردد و یا به بازیافت شود و به چرخه تولید باز گردد. در این مقاله می‌خواهیم درباره بازیافت ضایعات pvcصحبت کنیم و 3 تکنیک ساده برای بالا بردن بازدهی بازیافتpvc را برای شما بیان کنیم.

معرفی pvc

پلی وینیل کلرید از جمله پلیمرهای شناخته شده و بسیار پر مصرف در جهان است. پی وی سی دارای خواص خوبی چون آسانی فراورش، دوام و در دسترس بودن به اشکال مختلف، سبکی وزن و پایداری ابعادی، خنثی بودن از نظر شیمیایی با خواص عایقی و نفوذ ناپذیری خوب و ارزانی در مقایسه با چوب، آلومینیوم، سیمان، شیشه و ABS کاربردهای گسترده روز افزونی یافته است.

Pvc در کشاورزی، ساختمان، مصارف خانگی، انواع بسته بندی‌های تجاری و خانگی، وسایل اداری، تسمه نقاله‌ها، مصارف پزشکی، محصولات پوشش‌دار، خودرو و تجهیزات و وسایل برقی مانند تولیدات سیم و کابل کاربرد دارد.

روش‌های بازیافت pvc

 

با توجه به طول عمر 20 تا 40 ساله pvc و همچنین خطرناک بودن محصولات برای انسان و محصولات پس اط پایان چرخه عمر، باید برای دفع مواد خطرناک موجود در pvc مانند دیوکسین‌ها تمهیداتی در نظر گرفت. از همین رو روش‌هایی برای بازیافت ضایعات pvc ایجاد شده است: روش مکانیکی و روش شیمیایی.

در روش مکانیکی بازیافت مکانیکی ضایعات pvc از قبیل لوله، بطری، روکش کابل و… انجام می‌گیرد.

1 - آسیاب کردن pvc در دمای محیط

آسیاب کردن پی وی سی در دمای محیط مقدار زیادی ذرات ریز مانند پلیمرهای HDPE و PET ایجاد می‌کند. از این تکنیک می‌توان برای جداسازی راحت‌تر پی وی سی از پت استفاده کرد. پس از میکرونیزه کردن، ذرات PET از ذرات PVC درشت‌تر هستند و همین امر اجازه جداسازی این دو پلیمر را به وسیله غربال فراهم می‌کند.

2 -    آسیاب کردن PVC در سرما

در این فرآیند از نیتروژن مایع برای شکننده کردن پلیمر پیش از آسیاب کردن، استفاده می‌شود. آسیاب کردن PVC در سرما، ذرات آسیابی را به وجود می‌آورد که یکنواختی خود را در مقایسه با آسیاب مکانیکی حفظ می‌کند. همچنین انجام این تکنیک باعث صرفه جویی در انرژی، جلوگیری از ورود بار اضافی به موتور دستگاه، جلوگیری از تخریب گرمایی می‌شود.

این روش، برای قطعات چند جزئی ساخته شده از PVC مانند عایق کابل در بازیافت سیم و کابل بسیار مناسب است. در شرح این روش باید بگوییم که: کابل‌های آسیاب شده به یک تونل سرمازا هدایت می‌شوند که در جا نیتروژن مایع به آن پاشیده می‌شود. تونل سرمازا شامل مارپیچی است که پلیمر را از میان نیتروژن مایع عبور داده و پلیمر حین گذر از تونل سرمازا به دمای شکنندگی سرد می‌شود؛ سپس مواد سرد شده با آسیاب به ذرات ریز خرد می‌شوند.

مایع سردکن به حالت بخار نیتروژن از سطح آسیاب جمع آوری شده و به وسیله آن مواد آسیاب نشده پیش سرد می‌شوند. مواد آسیاب شده از یک جداساز کرونای الکتروستاتیک عبور می‌کند و در آن فلز مس از عایق PVC جدا می‌شود.

 3 -  فیلتر کردن مذاب

 

پی وی سی اکسترود شده با سطح پرداخت شده از نوع بازیافتی آن حاصل می‌شود که به طور ویژه فیلتر شده باشد. برای جداسازی ذراتی مانند پت که در قالب گیری ایجاد نقص می‌کنند، می‌توان از تکنیک فیلتر کردن مذاب استفاده کرد.

دلیل استفاده از این تکنیک هم این است که ذرات پت در دماهای به کار رفته برای فراورش PVC همچنان جامد باقی می‌ماند. فیلتر کردن مذاب درست پیش از حدیده انجام می‌شود و کیفیت پلیمر مذاب فیلتر شده در درجه اول به اندازه سوراخ‌های توری‌های به کار رفته بستگی دارد.

آلودگی‌های ذوب نشده مثل فلزات، گاز، الیاف و برخی پلیمرها مانند پت به وسیله شبکه ریز بافت جدا می‌شود.

عمده اشکال این تکنیک در فیلتر کردن مذاب آن است که در صورت افزایش بیش از حد غلظت آلودگی‌های موجود در پلیمر، سوراخ‌های توری فیلتر به سرعت مسدود می‌شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر